5+1 zištných dôvodov prečo byť ateistom

Neil deGrasse Tyson používa pri obhajobe financovania NASA dva hlavné argumenty. Tým prvým je sebazáchova. NASA bola založená počas studenej vojny ako odpoveď na vypustenie Sputniku Sovietskym zväzom do vesmíru, a mala získať dominanciu vo vesmíre pre Spojené štáty. Táto motivácia však dnes už nefunguje a nebude fungovať dovtedy, kým napr. Čína nepovie, že ide na Mesiaci postaviť vojenské základne. Preto je dnes omnoho dôležitejší ten druhý.

Je to ekonomická motivácia. Zatiaľ čo prvý dôvod by sa dal tlmočiť ako “nechcem zomrieť”, ten druhý sa dá zhrnúť ako “nechcem zomrieť chudobný”. A kedže je to veľmi silná motivácia, dokáže ľudí motivovať k rôznym veciam. Preto vám prezentujem 5+1 zištných dôvodov prečo byť ateistom (pre katolíkov).

1. Získate 1 a viac hodín času týždenne, ktoré nebudete musieť tráviť v kostole praktizovaním divných pohybových cvičení zameraných najmä na mučenie vašich kolien a počúvaním kázní, v ktorých sa hovorí hlavne o tom aký ste zlý a skazený. Tento čas môžete využiť omnoho efektívnejšie na blízkych, vzdelávanie, prácu, zábavu alebo čokoľvek čo vám napadne.

2. Budete bohatší. Všetky peniaze, ktoré dávate ako milodary v kostole vám zostanú, a môžete ich minúť na svoje potešenie alebo potešenie vašich blízkych. Myslím, že priniesť v nedeľu svojej polovičke kyticu ruží sú omnoho lepšie investované peniaze.

3. Nebudete musieť o tom čo robíte vo svojom živote rozprávať nejakému podivínovy v búdke. Pokiaľ máte seriózne psychické problémy, radšej vyhľadajte odbornú pomoc, ale väčšina ľudí žiadne vážne psychické poruchy nemá, a rozprávať kňazovi o tom, koľkokrát ste nadávali, mali hriešne myšlienky alebo pozerali NSFW veci je zbytočná perverzia, ktorá vás stojí čas a spôsobuje vám trápne pocity. Radšej si choďte sadnúť s kamarátmi večer von a porozprávajte sa s nimi. Bude to pre vás nápomocnejšie a aj omnoho zábavnejšie.

4. Nebudete sa musieť hlásiť ku skupine ľudí, ktorá je svojim myslením v temnom stredoveku a myslia si, že najväčší svetový problém je, že ľudia používajú kondómy alebo že muži spolu majú sex.

5. Nebudete mať neustále pocit, že robíte niečo zlé, aj keď vlastne nič zlé nerobíte a ste len človekom. Začnete si viac vychutnávať život, a nebudete čakať, že raz, po smrti, budete môcť celú večnosť v nebi padať pred bohom na tvár a uctievať ho NAVEKY, alebo že sa ocitnete v pekle za to, že ste niekedy zakliali a zabudli ste sa z toho vyspovedať.

BONUS. Ak získaný čas budete venovať objavovaniu sveta, objavíte neuveriteľné veci, ktoré nám tento vesmír ponúka. Budete vidieť omnoho väčšie súvislosti, ako napríklad to, že ste len ďalšie životné štádium hviezd.

 

Kategórie: Názory

Štítky: , ,