Prebuď sa, Európa!

Európska občianska iniciatíva “Prebuď sa, Európa” dnes spúšťa svoju online platformu petície s výzvou európskym inštitúciám postaviť sa proti autoritárskej agende maďarského premiéra Viktora Orbána.

Zatiaľ čo Európska komisia rieši niektoré aspekty maďarského autoritárskeho vývoja formálnym a právnym prístupom, vyhýba sa silnejšej politickej aktivite proti tomu, čo je očividne systematickým narúšaním demokratických zásad a pretrvávajúcim porušovaním európskych hodnôt a ľudských práv zo strany maďarskej vlády.

Logo

Občania z iniciatívy “Prebuď sa, Európa!” sú týmto postupom sklamaní a obracajú sa na všetkých občanov EÚ ktorí veria, že v Európe nie je pre takéto autoritárske správania miesto a vyzývajú ich aby sa pripojili a podpísali petíciu ktorá vyzýva Európsku komisiu využiť postupy Článku 7 proti maďarskej vláde.

“Tým, že ponecháme Maďarsko unášať sa tak ďaleko od našich spoločných základných hodnôt, nabáda EÚ ostatné členské štáty aby túto cestu nasledovali. Posledný vývoj v Poľsku to jasne preukazuje. Hoci dôrazne podporujeme skutočnosť, že EÚ začala minulý týždeň monitorovať dodržiavanie princípov právneho štátu v Poľsku, radi by sme videli rovnaký záväzok európskych orgánov aj pre ochranu právneho štátu v Maďarsku. ” povedal Pierre Galand, člen občianskeho výboru iniciatívy “Prebuď sa, Európa!”.

Online platforma pre získanie 1.000.000 podpisov potrebných pre overenie petície bude prístupná až do novembra 2016.

Pre viac informácii:

 www.act4democracy.eu
 info@actfordemocracy.eu
 facebook.com/WakeUpEuropeInitiative
 twitter.com/Act4Democracy

Tlačové dotazy:

Pierre-Arnaud Perrouty, info@act4democracy.eu, +32 2 627 68 24

Kategórie: Aktivity

Štítky: , , , , , ,