Koniec vlády náboženských fundamentalistov

Menšinová vláda náboženských fundamentalistov skončí, čo je bezpochybne dobrá správa. Potom, čo ju opustili viacerí ministri, sa aj premiér Heger rozhodol vrátiť prezidentke poverenie vykonávať funkciu predsedu vlády.

Heger je člen charizmatického cirkevného spoločenstva, ktorý v kazateľskom videu hovoril o tom, ako sa dá telepaticky komunikovať s Duchom Svätým a získavať od neho rady. V minulosti pozýval aj na pochod za zákaz interrupcií a otvorene podporoval návrhy poslankyne Záborskej v tejto veci.

Ani ministri ako samozvaný križiak Krajniak, ktorý spôsobil de-facto zánik odboru rodovej rovnosti na ministerstve práce a rozdávanie jeho prostriedkov cirkevným organizáciám, alebo minister školstva Horecký, ktorý ideologický zasiahol do nových učebných osnov, nám rozhodne nebudú chýbať.

Žiaľ zloženie parlamentu sa po nástupe novej vlády zmení len minimálne. Niektorí poslanci prídu o mandát, keď sa súčasní ministri a premiér stanu poslancami, ale na prevahe fundamentalistov v parlamente to zrejme nič nezmení. Množstvo škodlivých návrhov ako sprísnenie interrupcií, zvýšenie štátneho príspevku pre cirkvi či zákaz nedeľného predaja, ktoré sú aktuálne v parlamente, tak aj naďalej majú šancu prejsť.

Do volieb nás teraz čaká úradnícka vláda, ktorú bude viesť viceguvernér NBS Ľudovít Ódor. Prezidentka už oznámila, že pôjde o vládu odborníkov a ani jeden z ministrov nebude kandidovať v parlamentných voľbách. Je celkom zábavné sledovať, ako už teraz pred „progresívnou“ úradníckou vládou, ktorá vraj bude „pretláčať svoju ideológiu“ varujú práve tí, ktorí tu celé tri roky do zákonov neustále pretláčali svoju náboženskú ideológiu.

Dúfame, že sa prezidentka týmto pokryteckými rečami nenechá odradiť a vymenuje vládu, ktorá sa bude riadiť Ústavou SR, podľa ktorej sa Slovenská republika neviaže na žiadne náboženstvo.

Kategórie: Stanoviská

Štítky: , ,