Výzva slovenským politikom

Večer 12.10.2022 došlo teroristickému útoku v bratislavskom gejbare, pri ktorom prišli o život dvaja mladí ľudia. Útočník po sebe zanechal testament, ktorý dokazuje politický motív tohto činu, obdivuje v ňom extrémistov a stavia sa do role bojovníka za „biely slovenský národ“. Ide zjavne o psychicky narušeného človeka, ktorého nemožno stotožniť s nejakou konkrétnou politickou či náboženskou skupinou na Slovensku. Svoj čin spáchal sám, avšak nemožno prehliadnuť, že stál o akceptáciu svojho činu zo strany spoločnosti a že si vybral takú obeť, o ktorej predpokladal, že je na takúto akceptáciu vhodná.

Vy, slovenskí politici, samozrejme všetci tento skutok odsúdite a budete sa tváriť, že nenesiete na ňom žiadnu vinu. Zamyslite sa však nad svojimi rečami o „ohrození rodiny zo strany LGBT“, o „liberálnom fašizme“, či o „prenasledovaní kresťanov na Slovensku“. Uvedomte si, že spoločnosť vás sleduje a že máte významný podiel na atmosfére, ktorá vplývala aj na tohto útočníka.

Vstúpte si do svedomia a prijmite za svoju povinnosť vyslať spoločnosti opačný signál. Spomeňte si na prípad vraždy dvoch mladých ľudí, ktorá významne zmenila ochotu politikov zabojovať proti korupcii na najvyššej úrovni. Smrť ďalších dvoch mladých ľudí od vás žiada, aby ste zmenili svoj postoj voči LGBT komunite. Napravte, čo ste pokazili. A dokážte túto zmenu nielen rečami, ale aj činmi.

Vyzývame vás, aby ste čo najskôr splnili záväzky Slovenska voči civilizovanému svetu, ktorého chceme byť súčasťou a presadili čo najrýchlejšie zavedenie registrovaných partnerstiev rovnako pohlavných párov v Slovenskej republike.

za o.z. ETHOS:
Andrej Lúčny, predseda
Mário Antonio Liptaj, podpredseda
Zuzana Grúňová, člen rady
Martin Čičo, člen rady

P.S. Prihlásiť sa k tejto morálnej povinnosti môžete aj e-mailom na ethos@sekularisti.sk

Kategórie: Stanoviská

Štítky: , , ,