Sekulárne noviny z parlamentu

V tomto volebnom období sme pre vás pripravili novinku. Keďže len málo ľudí má čas a chuť sledovať parlamentné diskusie k jednotlivým návrhom zákonov, ktoré sa často naťahujú celé hodiny, rozhodli sme sa tie najlepšie vystúpenia zhrnúť do jedného videa.

Všetky videá budú zverejnené na našom youtube kanáli.

Ide o vystúpenia k návrhom, ktoré sa týkajú buď priamo cirkví alebo vecí, ktoré niektorí poslanci chcú zakázať nám všetkým na základe svojho náboženského presvedčenia.

Prvé takéto video sme už zverejnili. Je z 3. schôdze Národnej rady SR, ktorá sa konala v novembri 2023. Alojz Hlina (SaS), Ondrej Prostredník (PS) a Beáta Jurík (PS) sa v ňom vyjadrili k nasledujúcim témam:

– prejav štátneho tajomníka Kuffu o „intronizácii Krista“,

– sexuálna výchova a interrupcie v programovom vyhlásení vlády,

– cirkvi v programovom vyhlásení vlády.

Chceme týmto spôsobom informovať našich čitateľov, kto v parlamente obhajoval práva neveriacich a sekulárne zmýšľajúcich ľudí, zvýšiť záujem verejnosti o politiku ako aj povzbudiť poslancov, aby sa nebáli verejne vystupovať proti klerikalizácii štátu.

Nie na každej schôdzi sa však riešia náboženské témy a preto budú Sekulárne noviny z parlamentu vychádzať nepravidelne. Ak chcete, aby vám žiadna časť neušla, môžete sa pridať k našim odberateľom na youtube.

Ďalšiu časť zrejme zverejníme už čoskoro, keďže náboženskí fundamentalisti nedávno opäť predložili množstvo škodlivých návrhov. Návrh o ďalšom navyšovaní štátneho príspevku pre cirkvi, proti ktorému sme organizovali aj petíciu, predkladatelia medzitým stiahli (ale netešme sa predčasne, vláda na tento rok plánuje vlastný návrh v tejto veci). Ďalšie návrhy presunuli na neskôr. Na najbližšej schôdzi, ktorá sa začína 30. januára, by sa tak mal riešiť iba ten o obmedzovaní prístupu k vzťahovej a sexuálnej výchove v školách.

Kategórie: Aktivity

Štítky: , , , , , , , , , ,