Zjednotené Slovensko

„Myslím si, že neexistuje téma, na ktorej by sa toľko Slovákov zjednotilo,” uviedol Anton Chromík, zástupca Aliancie za rodinu v relácii TA3 [1]. Nuž naozaj, človek žasne, keď vidí kto všetko sa v Aliancii za rodinu zjednotil. Pochod Aliancie za rodinu, kráčajúci Bratislavou minulý piatok (31.1.2015), bol skutočne k neuvereniu. Ako rodní bratia tam kráčali pravoverní organizátori referenda vedľa exkomunikovaného samo-vysväteného biskupa Jarabicu (ktorý zase pre zmenu exkomunikoval celú Konferenciu biskupov Slovenska). Konšpirátori nesúci čiernu vlajku s lebkou so skríženými hnátmi, kráčali veľa modliacich sa mníšok. Sentimentálni obdivovatelia prezidenta slovenského vojnového štátu šli bok po boku s obdivovateľmi Putina, ktorého vojská by sem radi pozvali, aby tu „vyhladili fašizmus“.

Podivné spojenectvo transparentov uhladených priaznivcov Aliancie za rodinu s bombermi a okovanými bagandžami neonacistov, vlajkami nacionalistov a šibenicami „statočných“ rasistov som videl na vlastné oči aj na proteste proti poslednému dúhovému pochodu v Košiciach. Keď tí, od ktorých sme to čakali, začali vulgárne vykrikovať a nadávať, k neuvereniu sa k nim pridalo aj niekoľko tých uhladených…

Nuž naozaj, človek žasne, keď vidí, kto všetko sa v Aliancii za rodinu zjednotil. Len to je smutné, že tým zjednoteným ide o všetko možné, len o rodinu nie. Zorganizovali nie referendum, ale kamufláž a podvod na voličoch, ktorý má dať legitimitu pestrému spektru vychádzajúcich politických hviezdičiek. Hviezdičiek, o ktorým je vopred možné povedať s istotou len to, že riadiť túto krajinu na prospech jej obyvateľov nie sú schopní.

Ale Aliancia za rodinu nielen spája. Je tu početná skupina občanov, ktorú naopak rozdeľuje. Verte alebo neverte, sú to katolíci. Vskutku, keby chcel niekto zničiť katolícku cirkev, neviem si predstaviť diabolskejší plán ako priniesla na stôl biskupom Aliancia za rodinu. Žiaľ ukazuje sa, že naši biskupi sú tak hlúpi, že nechápu, že túto akciu nemajú pod kontrolou. Riziko, ktoré podstúpili, dobre vystihuje otázka jednej katolíčky z Rakúska, ktorej preložili do nemčiny leták Aliancie za rodinu: „To je nejaká sekta?“

Verím v to, že vývoj k pokroku je nezvratný. Ale z histórie vieme, že sem-tam môže urobiť krok či dva naspäť. Nuž, uvidíme, čo nás čaká. Pán Chromík nás ubezpečuje, že „tu nikto nikoho nikam nevyváža“ [2] Lenže ani Hitler prvých pätnásť rokov nikoho nikam nevyvážal. To, čo bolo znateľné od prvého momentu jeho pôsobenia, bolo to, že mal vinníka. Vinníka, ktorý mohol za všetko zlé. Vinníka, ktorý sa nemohol zbaviť vlastnosti, ktorá mu bola vyčítaná. Vinníka, ktorého sa málokto zastal a do ktorého si veľa ľudí rado koplo. Vinníka o ktorom sa už aj predtým šírili nehorázne lži. Pokiaľ sa v tomto pán Chromík nespoznáva, môže byť za tým len to, čo jeho Slovensko zjednocuje: PRETVÁRKA.

Som dosť starý na to, aby som zažil časy, kedy som sa necítil slobodne. Kedy som sa mal podieľať na niečom, na čom som sa podieľať nechcel. Nemám v úmysle si to zopakovať. A preto na referendum NEPÔJDEM!

Zdroje:

[1] http://www.teraz.sk/slovensko/kracer-referendum-rodinu-azr-chromik/116545-clanok.html

[2] https://dennikn.sk/39432/anton-chromik-tu-nikto-nikoho-nikam-nevyvaza/

Kategórie: Názory

Štítky: , ,